Спостереження за об’єктами у темряві та у негоду на великих відстанях - надважлива задача ЗСУ, тероборони, розвідників, охоронців, рятувальників, мисливців. Вміння бачити у темряві також може знадобитися представникам мирних професій - монтажникам, ремонтникам, інженерам, дослідникам в різних галузях промисловості, медицини, будівництва. У таких випадках “очима” людини стає спеціальний оптичний пристрій - тепловізор, який фіксує теплову енергію на різних поверхнях та відтворює розподіл температури у видимому діапазоні. Зображення виводиться на дисплей в обраній кольоровій палітрі або на екран приєднаного пристрою.

За допомогою тепловізора можна відслідкувати замаскованого ворога, знайти загублену людину у горах, побачити диверсанта, який крадеться крізь темряву, вистежити дику тварину в нічний час, знайти пошкодження мережі чи оцінити тепловтрати будівельної конструкції. Тепловізор не бачить крізь стіни та скло, але для нього не стають перешкодою тумани, дощі, зарості, намети, маскувальні засоби військових. Тепловізор працює при будь-якому освітленні і навіть при повній відсутності джерел світла.

У тепловізорі можна налаштовувати параметри палітри та обирати різні варіанти залежно від умов використання - гарячий чорний, гарячий білий, гарячий червоний, кольоровий та інші. Це підвищує зручність спостереження за об’єктами, дозволяє побачити більш деталізовану картинку та регулювати кольорову гаму на свій розсуд.

Що краще - тепловізор чи прилад нічного бачення?

Тепловізор і прилад нічного бачення виконують схожі задачі, але це принципово різні пристрої, які не варто плутати. Розглянемо основні відмінності між цими видами обладнання.

Тепловізор працює у повній темряві

Прилад нічного бачення (ПНБ) підсилює невелику кількість світла і тим самим дозволяє бачити вночі - розрізняти об’єкти, людей, будівлі, техніку, дорогу тощо. За допомогою ПНБ можна читати карти і текст, їхати без фар та ліхтарів на авто чи орієнтуватися на місцевості. Але для цього потрібно мінімальне джерело світла поблизу, адже у повній темряві таке обладнання не працює. Якщо освітлення не вистачає, якість зйомки приладом нічного бачення знижується. 

Тепловізор функціонує інакше: він фіксує інфрачервоне випромінювання та виявляє об’єкти за різницею температур, тому інтенсивність освітлення для нього не важлива. Тепловізійні прилади можна використовувати вдень та вночі, у тому числі в повній темряві та при поганій видимості.

Тепловізор ефективний у відслідковуванні живих цілей та працюючої техніки на великій відстані

Прилад нічного бачення формує однотонні зображення. Картинка більш звична для ока людини, але природним чином контрастність зображення у темряві погіршується. Тепловізор реагує на різницю температур на поверхнях, тому зображує контури об’єктів у більш високому контрасті. Це особливо помітно при спостереженні за людьми, тваринами, працюючою технікою, адже вони більш інтенсивно генерують тепло, їх дуже добре видно на фоні ландшафту. Тому тепловізори знаходять широке застосування у ЗСУ і теробороні, коли потрібно вистежувати противників чи виявляти переміщення техніки.

Тепловізору не заважають погані погодні умови

Прилад нічного бачення втрачає свої можливості при поганих погодних умовах, не може бачити крізь зарості чагарників. Тепловізор має у цьому перевагу - він ніяк не реагує на погіршення видимості у негоду. Принцип роботи тепловізора заснований на реєстрації інфрачервоного випромінювання, тому він не втрачає функціональних можливостей при спостереженні в туман, дощ, снігопад, крізь кущі та дерева, в запиленому чи задимленому середовищі - тобто в умовах, коли прилад нічного бачення стає “сліпим” за відсутності інфрачервоної підсвітки. Це зміцнює переваги тепловізора та робить його більш затребуваним у порівнянні з приладами нічного бачення.

Тепловізор можна використовувати вдень

Прилад нічного бачення дає максимально якісне зображення у темряві, але неповній, коли залишається невелика кількість світла - наприклад, вечірнє вуличне освітлення, місячне та зоряне сяйво. Фари, ліхтарі та інші яскраві елементи погіршують картинку. Тепловізор працює інакше: не реагує на видимий спектр світла, тому може використовуватися вдень та вночі, при штучному або природному освітленні будь-якої інтенсивності. Ця функція дозволяє вирішувати специфічні задачі - наприклад, виявити ворога, який добре замаскувався.

Вибір між тепловізором та приладом нічного бачення варто робити індивідуально. Проаналізуйте ваші потреби, можливості бюджету та умови, у яких буде експлуатуватися обладнання. Якщо плануєте працювати при різній погоді, хочете отримати максимальну дальність виявлення, ставите на меті відстеження людей і переміщення техніки - обирайте тепловізор або використовуйте ці два прилади паралельно залежно від ситуації. Тепловізор стане універсальним помічником, який надасть розширені можливості, закриє найбільш складні та відповідальні задачі. 

Асортимент тепловізорів доволі широкий, тому у вас є можливість підібрати пристрій під будь-яке застосування у різних цінових категоріях. На нашому сайті ви знайдете монокуляри, біноклі, насадки та інші тепловізійні прилади. Сучасні моделі тепловізорів є високотехнологічними цифровими пристроями та мають гнучкі налаштування, тому ви зможете адаптувати обладнання під свої потреби. Якщо вам потрібна допомога у виборі - звертайтеся до консультантів нашого інтернет-магазину.