Виробники пропонують безліч моделей тепловізорів з різними характеристиками та у широкому ціновому діапазоні - від бюджетного мінімалізму до преміальних багатофункціональних приладів. Розібратися у цьому розмаїтті непросто, особливо якщо людина обирає тепловізор вперше. Ми підготували підбірку основних рекомендацій - на що звернути увагу при виборі та які параметри є найбільш суттєвими.

  1. Призначення тепловізора

Визначте точний перелік задач, які має виконувати тепловізор. Оцініть умови та режим експлуатації - хто і наскільки інтенсивно буде використовувати прилад. Наприклад, багатофункціональна тепловізійна оптика у бою та простий монокуляр на будівництві - це різні пристрої, до яких пред’являються різні вимоги.

  1. Параметри матриці

Це один із головних параметрів, від якого залежить деталізація картинки та точність розпізнавання об’єкта. Наприклад, деякі бюджетні моделі мають роздільну здатність матриці 160х120 або 320x240, а преміальні продукти - 640x480 та 640×512. Якщо достатньо бачити тільки контури об’єктів, можна зупинити вибір на мінімальних значеннях. Якщо необхідно ідентифікувати людей і точно розрізняти характер їх рухів, обирайте більш дорогий варіант із високою роздільною здатністю матриці та більшим об’єктивом. 

Також зверніть увагу на крок пікселя і частоту оновлення кадрів. Висока частота забезпечує плавність динамічної картинки без затримок, шлейфів, розмитості. Має значення температурна чутливість - від неї залежить здатність сенсора реагувати на мінімальні коливання теплової енергії на різних поверхнях.

  1. Параметри зображення

Зображення тепловізора виводиться на дисплей - чим більше його роздільна здатність, тим більш чіткою та деталізованою є картинка. Також варто звернути увагу на параметри фото та відео файлів, які можна отримати за допомогою тепловізора. У налаштуваннях можна обрати кольорову палітру - наприклад, гарячий білий, гарячий чорний, гарячий червоний, кольоровий. Додаткову перевагу дає функція відновлення дефектних пікселей.

  1. Оптичні характеристики

Зверніть увагу на дальність - цей параметр показує, на якій відстані тепловізор дозволяє виявити, розпізнати та ідентифікувати людину. Значення може коливатися від сотень метрів до декількох кілометрів. Поле зору вимірюється у градусах та показує, наскільки широкий простір можна охопити з однієї точки. 

Також при виборі врахуйте можливості цифрового та оптичного зуму, щоб мати змогу збільшувати картинку у потрібну кількість разів. Оптичний зум дозволяє масштабувати зображення без втрати якості, при цифровому зумі збільшуються пікселі, за рахунок чого картинка стає менш деталізованою. Наприклад, деякі бюджетні тепловізори дають 2-4 кратний зум, а дорогі моделі - масштабують картинку у 20 разів і більше. 

  1. Автономність

Тепловізори мають вбудовану батарею Lі-іon або Li-pol та підключається до зовнішнього джерела живлення (павербанку). При виборі зверніть увагу на параметри акумулятора та оцініть, чи вистачить вказаної кількості годин автономної роботи в реальних умовах експлуатації. Коли пристрій не використовується, його можна переводити в сплячий режим для економії енергії.

  1. Ергономіка

Тепловізор - це не тільки набір технічних характеристик. Це пристрій, який доведеться часто і довго тримати в руках, носити з собою в рюкзаку чи кишені. Тому при виборі обов’язково зверніть увагу на габарити, форму та вагу. В асортименті можна знайти як мініатюрні монокуляри масою 200 г, так і масивні прилади вагою більше кілограма. 

Зверніть увагу на розташування кнопок керування та налаштування. Деякі моделі можна кріпити на шлем, щоб вести спостереження з вільними руками. Якщо ви не впевнені, що зможете використовувати тепловізор акуратно, обирайте моделі з найвищим IP рейтингом, із захистом від вологи, пилу, механічних ушкоджень.

  1. Функціональні можливості

Щоб отримати розширені можливості, обирайте моделі із спеціальним функціоналом. Найпопулярніші опції - лазерний далекомір, запис відео, фотографування, компас, гіроскоп, режим “кадр у кадрі”, керування на відстані, морозостійкий об’єктив, охолодження матриці, підтримка microSD, вбудована пам'ять, мікрофон, стабілізація зображення та інші.

  1. Цифрові технології

Новітні тепловізори - це високотехнологічні цифрові гаджети з модулями wi-fi, bluetooth, GPS. Прилади підключаються до iOS и Android смартфонів, ноутбуків, ПК, планшетів бездротовим зв’язком або через кабель USB для віддаленого керування та перегляду зображення в режимі реального часу. Виробники пропонують спеціальні мобільні застосунки для налаштування параметрів роботи тепловізорів.

  1. Виробник

На сьогодні лідерство у виготовлені якісних тепловізорів утримують декілька всесвітньо відомих брендів, таких як ATN, IRAY, AGM, ThermEye Cyclops, Hikmicro. Обираючи товари для нашого інтернет-магазину, ми віддаємо перевагу перевіреним виробникам, які здобули довіру в Україні та світі.

  1.  Відгуки та поради експертів

Враховуйте думку експертів, які використовують тепловізори на практиці або професійно займаються їх продажем. Але пам’ятайте: відгуки та рекомендації мають бути реальні та отримані з надійних джерел.

Обираючи тепловізор, не женіться за нижчою ціною, або, навпаки, за премільними показниками та найкращими технічними характеристиками. Кожен параметр має чітко відповідати поставленим задачам - тоді ви не переплатите за зайві опції та отримаєте пристрій, який буде повністю відповідати вашим вимогам. Сподіваємося, наші поради допоможуть визначитися з вибором. А якщо залишилися питання - зв’яжіться з нами, експерти компанії нададуть професійну консультацію.